O PROJEKTU

Hovoříme-li o vedení, mnoho programů vedených mládežnickými organizacemi a pracovníky se zaměřuje na how-to vedoucího postavení: jak vést skupinu mladých lidí, jak ovlivnit ostatní, jak přesvědčit ostatní, aby někoho následovali. Existuje externí zaměření na vedení, založené na předpokladu, že vedení je směrováno směrem ven.

  • Proč se tedy některým mladým pracovníkům podaří motivovat skupinu, zatímco jiným vůbec ne?
  • Jaké jsou důvody, že některé skupiny mohou jít na celodenní tůry a tábořit pod hvězdami, zatímco jiné jde sotva přemluvit na několikahodinový workshop?

Abychom identifikovali klíčové osobní charakteristiky, prozkoumali aspekty efektivního vnitřního vedení, kořeny vnitřního vedení při práci s mládeží, toho, jak pracovníci mládeže upravují a vytvářejí svůj „vnitřní kompas“, který je posílí v této pracovní oblasti, navrhlo sdružení Monomyths Association projekt o vedení sama sebe a pozitivní inteligenci.

Petrklíč help je partnerem tohoto projektu.

Cíl

Projekt má tři fáze:

  1. Najdi svého vnitřního lídra
  2. Staň se lepším lídrem
  3. Veď budoucnost

Cíle profesního rozvoje jsou zaměřeny na 27 pracovníků mládeže (dovednosti, znalosti a nástroje) z 9 evropských neziskových mládežnických organizací (Řecko, Španělsko, Severní Makedonie, Litva, Polsko, Kypr, Česká republika, Bulharsko a Rumunsko), aby se stali efektivními a konstruktivními lídry svých organizací a vyměňovali si osvědčené postupy vedení prostřednictvím intenzivního vzdělávacího kurzu, který bude organizován v květnu 2021. Kromě toho projekt podporuje vzájemné učení se mezi 9 nevládními organizacemi mládeže a poskytuje jim příležitost identifikovat a naučit se osvědčené postupy v 8 členských státech a Severní Makedonii.