Petrklíč help z.s. již téměř 15 let uplatňuje metody neformálního vzdělávání v práci s mládeží v oblasti lidských práv, a to prostřednictvím pořádání akcí, jako je festival dokumentárních filmů o lidských právech, výměny mládeže, víkendové akce pro mládež, rady mládeže. Téma multikulturality a komunitního rozvoje bylo rozvíjeno prostřednictvím zapojení mladých lidí do organizace festivalů jako Kino na hranici a Čajový festival zaměřených na osobní rozvoj a podporu zdravého životního stylu, tolerance k jiným kulturám a úcty k přírodě, multikulturních workshopů na základních a středních školách atd.

Účastník

Hledáme dobrovolníky bez omezení pohlaví, náboženství nebo sexuality. Požadujeme především mladé zodpovědné lidi s potřebou seberealizace, seberozvoje a vzdělávání. Doufáme, že dobrovolníkem se stane člověk, který má pozitivní přístup a zájem být aktivní s motivací investovat čas do rozvoje myšlenek i dynamické realizace.

Formulář žádosti

Jazyk

Pracovním jazykem je především angličtina s možností naučit se základy češtiny.

Postoj

   

   1. Proaktivní přístup

   1. Ochota učit se

   1. Otevřenost pro různé aktivity

  Dovednosti

  Podpoříme vás, abyste odhalili svůj potenciál, můžete se zapojit podle svých schopností a zájmu do různých aktivit. 

  Aktivity

  ČAJOVÝ DŮM

  Aktivity inspirované čajem jsou zde spojeny především s ekologickou výchovou, multikulturním čajovým festivalem Svátek caje, výlety do mongolské jurty, ochutnávkami čaje a workshopy uprcyklace/recyklace.

  PRÁCE S MLÁDEŽÍ

  Pořádání akcí, jako je celostátní soutěž školních časopisů, filmové festivaly Kino na Hranici nebo Snow Film Fest, účast v_mládežnických parlamentech, příprava workshopů a setkání.

  KOMUNITNÍ PRÁCE (ARCHA)

  zprostředkování zapojení komunity, propojení různých komunit z města Karviné Romové, sirotci, senioři, mládež, polská menšina, cizinci) prostřednictvím různých workshopů.

  KULTURNÍ AKCE (DOKORÁN)

  Kulturní prostor - pořádání menších i větších hudebních akcí, festivalů, koncertů nebo i diskoték. Komunitní akce, jako jsou gastronomické akce, kvízy, konverzace v cizích jazycích, přednášky, promítání, workshopy a divadla, charitativní akce, dobrovolnictví a řízení projektů.

  PODNIKÁNÍ

  Město Karviná a Slezská univerzita provozují Business Gate - unikátní coworkingové centrum a enterpreurial hub, kde se studenti setkávají s reálnými projekty. Aktivity zahrnují projekt
  managementu, marketingu a ekonomiky.

  PRÁCE S DĚTMI

  Alternativní lesní škola a školka se nachází v Hrádku, malém městě blízko slovenských hranic, proto se děti přirozeně pohybují ve vícejazyčném prostředí.
  Dobrovolník se věnuje dětem a učí se alternativním přístupům ke vzdělávání.

  KNIHOVNA PRO MLÁDEŽ

  Mklub je oddělení třinecké knihovny zaměřené na mládež. Pořádá dobrovolnické centrum, občanské vzdělávání, lidská práva, multikulturalita), žánrové programy (cestování, fantasy, horory) a zaměřuje se na věkovou skupinu 13-26 let.

  ŘÍZENÍ PROJEKTŮ

  Kromě výše uvedených aktivit se můžete zapojit do řady neopakujících se projektů, které realizujeme, nebo se dokonce přihlásit do vlastního miniprojektu.

  LESNÍ ŠKOLKA (PRÁCE S DĚTMI)


  Alternativní lesní škola a školka se nachází v Hrádku, malém městě blízko slovenských hranic, proto se děti přirozeně pohybují ve vícejazyčném prostředí.
  Dobrovolník se věnuje dětem a učí se alternativním přístupům ke vzdělávání. Ve školce se 90 % aktivit odehrává venku. Ve škole se dobrovolníci zapojují do školního programu a připravují pro děti aktivity podle vlastního zájmu.

  Další informace naleznete v naší INFOPACK

  Publicity

  Instagram

  Facebook

  European Solidarity Corps Volunteers